D Z I Ę K U J E M Y !!!!!!!!!!!!!!!

Oto list z podziękowaniem, który wysłaliśmy pocztą do wszystkich darczyńców, którzy wpłacili jakąkolwiek kwotę na konto fundacyjne Leny. Przy wpłatach bezpośrednich mamy podgląd do danych osobowych, często również do adresów korespondencyjnych stąd możemy wysłać list z podziękowaniem. W przypadku wpłat z 1% podatku mamy dane, z którego urzędu skarbowego zeszła wpłata i jaka to jest kwota.

Nie mamy dostępu do żadnych danych osobowych, nazw firm czy osób prywatnych, stąd nie mamy możliwości podziękować konkretnym osobom za wpłaty 1% swojego podatku. Fundacja nie udostępnia nam takich danych. Ten list kieruję do wszystkich, którzy dokonali wpłat a którym nie możemy podziękować bezpośrednio. Mam nadzieję, że dotrą do nowej ulotki Lenki i będą chcieli zerknąć na tą stronę by zobaczyć co się u naszej córki dzieje.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy zdecydowali swój 1% podatku przeznaczyć na rehabilitację Leny. Również tym, którzy rozprowadzali ulotki, udostępniali numer KRS do wpłat, rozsyłali maile. Dziękuję grafikowi Dominikowi za bezpłatny projekt ulotek. Drukarni Linea z Krakowa za bezpłatny druk ulotek w zeszłym roku. Kasi Mazurkiewicz za zaangażowanie i poprowadzenie wydarzenia w mediach społecznościowych oraz na pokazach slajdów w kinie Luna. Nie sposób wymienić wszystkich moich znajomych oraz znajomych dziadków Leny, rodzeństwa, koleżanek z pracy oraz znajomych z branży turystycznej, którzy zaangażowali się w akcję zbierania dla Lenki 1%. Dziękuję wszystkim naszym znajomym, przyjaciołom, rodzinie. Ale również nieznajomym, którzy skierowali swoją uwagę w kierunku Leny. A oto i list:

Lena dziękujemy

„Piszę ten list w okresie świątecznym, kiedy myślimy o rodzinie, bliskich. Kiedy łamiemy się opłatkiem i życzymy wszystkiego co najlepsze drugiej osobie. W tym wyjątkowym momencie myślimy o bliskich dla nas osobach, stąd moje myśli kierują się również do wszystkich tych osób, które myślami, słowem, czynem w jakikolwiek sposób wspierają rozwój naszej Lenki. Do WAS.

Pieniądze szczęścia nie dają. Zgadzam się z tym powiedzeniem.  Ale gdy nie są celem samym w sobie a środkiem do celu mogą przynosić radość. Nigdy nie przypuszczałam, że będę mogła za nie kupić trochę zdrowia dla mej córki. Lena bardzo dobrze reaguje na terapię, robi niesamowite postępy. Z miesiąca na miesiąc rozwija się, kwitnie. Jestem pewna, że to dzięki bardzo dużej ilości zajęć ze specjalistami. Dlatego nieustannie jestem wdzięczna za to, że tak dużą ilość terapii możemy pokryć z wpłat z 1% podatku czy z bezpośrednich darowizn. Bardzo dziękuję za wsparcie! Każda złotówka to dla Lenki cenne minuty rehabilitacji.

Przyszedł czas na podsumowanie roku 2015. Lena uczestniczyła w turnusach w ośrodku rehabilitacyjnym Zabajka oraz w Uniquecenter (łącznie 5 turnusów), odbyła sesje terapii słuchowej Tomatis, szereg zajęć ze specjalistami w Warszawie. Zakupiliśmy dla niej wózek inwalidzki, ortezy i specjalistyczne buty. Dzięki wpłatom z 1% i darowiznom bezpośrednim udało się pokryć prawie połowę kosztów rocznej rehabilitacji Lenki. To bardzo duże odciążenie finansowe, dlatego jeszcze raz dziękujemy za przekazywanie dla Leny 1% swojego podatku i za bezpośrednie wpłaty na konto Fundacji. Zapewniam, że wydatek każdej złotówki był wielokrotnie przemyślany. Dzięki terapii odnieśliśmy wraz z Lenką małe i duże sukcesy:

– Lenka skończyła pięć lat. Jest pogodnym i radosnym dzieckiem. Dużo się śmieje. Prawie nie choruje. Jest zmotywowana i chętna do ćwiczeń. Uwielbia swoje przedszkole. Ma dobry kontakt z bliskimi.

Lena zaczyna CHODZIĆ! Właśnie teraz, pod koniec roku przeszła sama dość długi dystans na boisku. Bez trzymania za rękę, bez upadku. To moment, w którym dziadkowie się popłakali. Ukierunkowanie na cel przyniosło tak wielki sukces. Wiele osób jest ojcami tego sukcesu. Terapeuci, darczyńcy, rodzice, przedszkole, dziadkowie którzy wozili na terapię. Dziękujemy!

Film załączymy na stronie internetowej http://lenkowyblog.com/ 

– Sprawność fizyczna. Tak, to inne dziecko porównując do końca 2014 roku. Lenka potrafi sama wejść na swoje łóżko i sama z niego zejść. Sama wstać z pozycji klęcznej i z pozycji stojącej usiąść. Coraz lepiej idzie jej czworakowanie, ma silne ręce i obręcz barkową.

– Mamy prawie pełen sukces w kwestii odpieluchowania. To dzięki paniom z przedszkola, które musiały motywować nie tylko Lenkę ale również jej mamę (bo ja zwątpiłam). Lenka na specjalnym przycisku pokazuje, że chce do toalety. Zdarzają się jeszcze małe wpadki ale jesteśmy blisko celu. To olbrzymi sukces.

– Lenka sama je łyżką. Nawet zupę. Sama pije z otwartego kubka. Bez rozlewania. Potrafi zdjąć buty i je nałożyć. Potrafi zdjąć część ubrań. Jej ręce są coraz sprawniejsze. Trzyma kredkę i robi nią kreski. Podnosi drobne przedmioty.  Zaczęła się bawić  lalkami, zabawkami.

– Coraz lepsza komunikacja i rozumienie. Kwestia logopedyczna trochę stanęła w miejscu więc w roku 2016 kierunkujemy terapię na rozwój mowy.  I liczymy, że będziemy mieli czym się pochwalić pod koniec roku. Nadal tylko pojedyncze sylaby typu mama, baba.

– Rozwój społeczny. Tutaj olbrzymi postęp. Lenka już nie płacze w obecności innych dzieci. Jest spokojna, czasem wycofana. Ale obserwująca i chętna do podjęcia relacji. Otwarta na ludzi. Niesamowite jak z jednego skraju bieguna można przejść na drugi jego koniec. Tutaj dużo zawdzięczamy zajęciom integracji sensorycznej.

Plany na 2016 rok?  Terapię kierujemy na rozwój komunikacji (AAC, mowa, język gestów), usprawnienie stóp (by Lenka mogła w przyszłości chodzić bez usztywnienia czyli ortez), integrację sensoryczną (chcemy wyeliminować autostymulację, machanie rękami), doskonalenie poczucia równowagi i chodu. Planujemy turnusy w ośrodkach prywatnych i zajęcia ze specjalistami w Warszawie. Mamy nadzieję, że to będzie dobry rok dla Leny. I że w szósty rok życia wkroczy już na własnych nogach, z możliwością komunikacji z otoczeniem.

 

Życzymy Wesołych Świąt i dużo radości w 2016 roku.

 

Dla ciekawych jak Lenka wygląda teraz i co dzieje się u niej na bieżąco zapraszamy do śledzenia strony http://lenkowyblog.com/ – tam zamieszczamy zdjęcia z ważniejszych wydarzeń, z przedszkola, z terapii.

 

Dziękujemy w imieniu naszej córki,

Rodzice Leny

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Close