1% podatku dla Leny Nowak

Lena Nowak urodziła się 25.10.2010 roku w Warszawie. Po urodzeniu została wypisana z diagnozą obustronnej dysplazji stawów biodrowych, powiększonymi komorami bocznymi mózgu oraz hipoplazją ciała modzelowatego (przegroda pomiędzy półkulami mózgu jest cieńsza). Lena nie rozwijała się prawidłowo, ale lekarze twierdzili że „nadgoni”.

Właściwą diagnozę otrzymaliśmy jak Lenka miała 1.5 roku. Wada genetyczna: translokacja chromosomowa. Takich wad na świecie jest mnóstwo, chociażby zespół Downa jest również translokacją ale powtarzalną tak wiele razy że została zbadana, udokumentowana i nazwana. Translokacja Lenki jest jedynym przypadkiem, jaki znaleźliśmy w bazach światowych. Nie ma innych takich dzieci, nie ma skali porównawczej. Lekarze nie wiedzą zatem, jaką drogą pójść i ile możemy osiągnąć.

Nie dawano jej szans na samodzielne poruszanie się. W wieku 5 lat zaczęła robić pierwsze samodzielne kroki! Teraz ma 9 lat i nie tylko samodzielnie chodzi, ale wchodzi po schodzach, jeżdzi na rowerze i uczy się biegać.

Nie dawano jej szans na rozumienie mowy, komunikację. W wieku 8 lat zaczęła powtarzać pojedyncze głoski, potem sylaby. Teraz uczy się składać proste wyrazy. Rozpoznaje litery i uczy się czytać globalnie.

Niemożliwe nie istnieje!

Mamy świadomość, że to kwestia ilości rehabilitacji, terapii, ćwiczeń, masaży, zajęć logopedycznych. Tak wiele od tego zależy. Stała, intensywna rehabilitacja wymaga znacznych nakładów finansowych.

Zwracamy się zatem z prośbą o wsparcie Lenki poprzez:
– przekazanie 1% podatku
– bezpośrednie darowizny na podane niżej konto Fundacji
– udostępnianie tej strony lub ulotki Lenki na 1%

DZIĘKUJEMY wszystkim tym, którzy w zeszłym roku wsparli Lenę. Tak intensywna rehabilitacja przyniosła niesamowite efekty <3


Aby przekazać 1% dla Leny wypełnij swój PIT poniższymi danymi:

KRS: 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 19685 NOWAK LENA

Możesz również przekazać darowiznę na konto Fundacji, ważne by w tytule wpisać dane podopiecznego jak poniżej:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

tytułem: 19685 NOWAK LENA – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Close