Lista Darczyńców z roku 2014 i podsumowanie osiągnięć Lenki

Do listy wymienionych już Darczyńców z postu kwietniowego załączam nowych, którzy dokonali wpłat bezpośrednich na turnusy i rehabilitację Lenki. Nowych czyli tych z okresu maj – grudzień. Do wszystkich Darczyńców wysłaliśmy przed świętami list ze zdjęciami oraz ślicznego aniołka ręcznej roboty made by BabaEla (babcia Leny). Poniżej lista:

– Bipromasz Bipron Trading SA, Warszawa

– Nadleśnictwo Lubin, Lubin

– Greinplast sp. z o.o., Krasne

– Fundacja Zakłady Kórnickie, Kórnik

– Firma Proster sp. z o.o., Brzesko

 FHU APOLLO Cichecki Grzegorz, Opole (druga wpłata)

– Neon Efekt Świetlne Urządzenia Reklamowe, Nieporęt

– Anna Podoracka, Piaseczno

– Bank Spółdzielczy w Skawinie

– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ryszard Majewski, Zielona Góra

– Castor Drukarnia i Wydawnictwo Marek Bryła Wojciech Lipiński sp.j., Kraków

– Onix sp. z o.o., Siedlec

– Kobyliński Jan

 

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM firmom i osobom prywatnym, którzy dokonali wpłat na rehabilitację Leny. Pozwoliłam sobie wyróżnić dwie wpłaty: osobę, która wpłaciła po raz drugi oraz drukarnię Castor która sfinansowała prawie całą sesję Tomatisa.

 

A tutaj załączam raz jeszcze listę z postu kwietniowego (wpłaty styczeń – kwiecień), tak by wszyscy Darczyńcy znaleźli się w podsumowaniu roku 2014.

– Dąbrowska Jadwiga Maria

– Halarewicz Rafał Kancelaria Notarialna, Oława

Demaniuk Marcin (Lechita) 

– Universum Spółdzielnia Pracy, Poznań

– FPHU PLAST-MED Spryszak Jerzy, Borkowo

– PPHU Wol-Mat Woliński Henryk, Lubartów

– Tomiczek Joachim

– R-BUT Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe, Rudniki

– Twój Dom sp. z o.o., Żywiec

– Instalbud-Rzeszów sp. z o.o., Rzeszów

– Wielkopolska Wytwórnia Żywności Profi sp. z o.o. SKA, Grabów

– FHU APOLLO Cichecki Grzegorz, Opole

– TECH-KAN Wojciechowski Adam Bezwykopowe Renowacje Kanalizacji, Oława

– HSW-LORRESTA sp. z o.o., Stalowa Wola

– REVAN sp. z o.o., Żywiec

– FHU Krakmar s.c. Bielawski Dariusz, Pabian Marek, Kraków

– Bołtromiuk Bartosz Adam

– Fundacja Laetitia, Warszawa

 

Ze zebrane pieniądze z wpłat bezpośrednich udało się sfinansować jedną sesję Tomatisa oraz znaczną część kosztów jednego turnusu rehabilitacyjnego w Zabajce2.

W bieżącym roku Lena uczestniczyła w trzech dwutygodniowych turnusach rehabilitacyjnych w ośrodku Zabajka 2 w Złotowie (łączny koszt 15.500 zł), miała też cztery sesje metody treningu słuchowego Tomatis (6.400 zł) oraz rehabilitację ruchową metodą NDT – Bobath, prywatnego logopedę  i zajęcia z integracji sensorycznej (ok. 8.000 zł).

 

Lena ma teraz 4 latka. Co udało nam się osiągnąć dzięki rehabilitacji w roku 2014?

– Lena potrafi utrzymać się „w czworakach”, wzmocniła siłę mięśniową obręczy barkowej, motywowana potrafi przejść na czworakach krótki dystans (do 2 metrów)

– Dzięki metodzie Tomatis poprawiła się koncentracja, uwaga i rozumienie. Lenka rozumie większość poleceń prostych, znaczenie słów, pokazuje obrazki w książce, zaczęła odróżniać kolory.

– Niestety nadal nie mówi ani nie sylabizuje. Ale nauczyła się korzystać z komunikacji alternatywnej, wprowadziliśmy metodę obrazkową (PCS) i Lena komunikuje się za pomocą swojej książki z obrazkami.

– Potrafi pokazać palcem co chce, pokazuje też gest z komunikacji alternatywnej Makaton np. „jeszcze” .

– Zaczęła korzystać z nocnika, jest szansa na odpieluchowanie.

– Potrafi zbudować prostą wieżę z dużych klocków, odróżnić zwierzątka, trzy podstawowe kolory. Jest spokojniejsza, bardziej cierpliwa i zmotywowana. Chętnie ćwiczy i uczy się nowych rzeczy.

– We wrześniu poszła do przedszkola specjalnego, pojawiła się tolerancja na inne dzieci. Minął również paniczny strach i płacz w windzie, metrze oraz w grupie nowych osób.

– Około września zaczęła trzymać się w pozycji pionowej a w październiku pojawił się odruch kroczenia. Co to oznacza? Trzymana za rączki potrafi kroczyć! Jeszcze długa droga do chodzenia, bo Lenka puszczona upadłaby (problem z błędnikiem i napięciem mięśniowym), sama nie utrzyma pozycji pionowej przez dłuższy czas, jest też problem ze stopami. Ale to przecież długie początki nauki chodzenia. Wyczekiwana chwila i jednocześnie wielka radość, że Lenka „stanęła na nogi”.

W roku 2015 planujemy jeszcze bardziej intensywną terapię naszej córki. Widzimy bardzo dobre rezultaty rehabilitacji więc na turnusy do ośrodka Zabajka Lena pojedzie 4 razy. Po raz pierwszy spróbujemy metody  dr. Mazgutowej, twórcy programów Rozwoju Ruchowego i Integracji Schematów Odruchów (jeden turnus), będziemy kontynuować odsłuchy metody Tomatisa oraz płatne zajęcia w Warszawie. Dodatkowo zaczniemy terapię EEG Biofeedback. Planujemy także zakup łusek na stopy, fotelika samochodowego i wózka przystosowanego dla dzieci niepełnosprawnych.  Czeka nas intensywny rok.

 

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wpłaty w imieniu Lenki.

Życzymy Wesołych Świąt w rodzinnym gronie. Dużo spokoju, radości z dnia codziennego, uwagi i docenienia drobnych chwil. Szczęścia w sercu w roku 2015.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Close