Lenkowa ulotka na 1% podatku

Nowe Lenkowe ulotki na 2018 rok.
Przede wszystkim BARDZO DZIĘKUJEMY, że jesteście z Lenką już kilka lat!!!! Nie mamy możliwości osobistych podziękowań, gdyż nie otrzymujemy od Fundacji danych osobowych a jedynie dane Urzędu Skarbowego. Wasze zaufanie płynie nie tylko z Warszawy, Krakowa, Wołomina ale z całej Polski, a po danych Urzędu możemy się jedynie domyślać waszych personaliów (kto to ze znajomych jest). Bardzo dziękujemy szczególnie tym, którzy Lenki nie znają a decydują się przekierować swój 1% podatku na rzecz jej rehabilitacji
Rok 2017 był bardzo intensywny. Lena dwukrotnie odbyła turnus w ośrodku Zabajka2, gdzie szkoliła się w samodzielnym chodzeniu. Walczymy o mowę w ośrodku Pierwsze Słowo (trzy turnusy) oraz w ośrodku Tiwahe u p. Wianeckiej. Na codzień 2x w tygodniu w ośrodku Mówi się Lena ćwiczy wg metody krakowskiej. Dochodzą zajęcia z Integracji Sensorycznej, rehabilitacji ruchowej, terapii ręki. Osiągnięcia? Lenka ma 7.5 roku. Można powiedzieć, że chodzi samodzielnie! Oczywiście są problemy na krawężnikach, schodach. Zdarzają się jeszcze wypadki jak szycie brody i szwy ale już bardzo rzadko. Lenka coraz lepiej radzi sobie z równowagą. Poprawiła się koncentracja, sprawność ręki (umie już utrzymać kredkę i nią bazgrać), rozpoznaje litery, potrafi dobrać kolory i przedmioty według ich przeznaczenia. Umie nałożyć buty i zjeść zupę łyżką. Jest spokojna w towarzystwie obcych osób, dlatego swobodnie już wychodzimy na zakupy a nawet są za nami udane próby wyjścia do kina, restauracji i teatru!!!! Osiągamy kroki milowe, a Lenka jest bardzo chętna do wszelkiej nauki i aktywności.
Na rok 2018 planujemy kontynuację turnusów w ośrodkach jak w poprzednich latach. Mamy już zarezerwowany udział w delfinoterapii (nasz pierwszy raz) oraz planujemy rozpocząć terapię mikropolaryzacji mózgu. Podjęliśmy też bardzo trudną decyzję – Lenka od września pójdzie do szkoły specjalnej. To dla niej wielkie wyzwanie, ale orzeczenie specjalistów mówi jasno: upośledzenie Lenki jest w stopniu umiarkowanym 🙂 a było znacznym. Nowe wyzwania są jej potrzebne.
Trochę informacji o Lence dla jej nowych znajomych:
Lenka (25.10.2010) urodziła się z wadą genetyczną- rzadką translokacją na 6 i 10 chromosomie, wada OUN – hipoplazją ciała modzelowatego i poszerzeniem komór bocznych mózgu, obniżonym napięciem mięśniowym oraz zwichniętymi biodrami. Przeszła też szereg operacji ortopedycznych. Skutkiem wady genetycznej jest opóźnienie intelektualne i ruchowe. Jedyną szansa żeby poprawić jej stan zdrowia to codzienna rehabilitacja i specjalistyczna terapia.
Wspólnie, dzięki Państwa wsparciu, dokonaliśmy niemożliwego. Lenka w wieku 6 lat wstała z wózka inwalidzkiego i postawiła pierwsze kroki. Nastąpił tez niesamowity progres w jej rozumieniu świata i sprawności manualnej. Obecnie walczymy o chodzenie po nierównych powierzchniach jak schody i jej niezależność w poruszaniu się. Bardzo wierzymy również w to, ze dzięki jej energii i niesamowitej chęci do pracy oraz specjalistycznej terapii logopedycznej niedługo usłyszymy pierwsze słowa.
BARDZO PROSIMY O DALSZE ZAUFANIE I WSPARCIE REHABILITACJI LENKI 1% PODATKU
DZIĘKUJEMY!!!!
A4_Lenka_Nowak_2018

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Close